Yazılar
“GETOB” BÜLTEN
“GETOB” BÜLTEN'İN TEMMUZ 2024 SAYISI YAYINLANDI. "GETOB" tarafından hazırlanan ve bölge ve ülke turizmi ile ilgili istatistiklerin yanı sıra; sektörel bilgilerin yer aldığı bültenin TEMMUZ 2024 sayısı ilgilenenlerin bilgi ve değerlendirmelerine sunuldu.
GETOB BÜLTEN
GETOB BÜLTEN'İN HAZİRAN 2024 SAYISI YAYINLANDI. GETOB tarafından hazırlanan ve bölge ve ülke turizmi ile ilgili istatistiklerin yanı sıra; sektörel bilgilerin yer aldığı bültenin HAZİRAN 2024 sayısı ilgilenenlerin bilgi ve değerlendirmelerine sunuldu.
GETOB BÜLTEN
GETOB BÜLTEN'İN MAYIS 2024 SAYISI YAYINLANDI. GETOB tarafından hazırlanan ve bölge ve ülke turizmi ile ilgili istatistiklerin yanı sıra; sektörel bilgilerin yer aldığı bültenin MAYIS 2024 sayısı ilgilenenlerin bilgi ve değerlendirmelerine sunuldu.
BARIŞ ATASOY: MP HOTELS OPERASYONLARINA SORUNSUZ DEVAM EDİYOR
BARIŞ ATASOY: MP HOTELS OPERASYONLARINA SORUNSUZ DEVAM EDİYOR MP Hotels Türkiye, Almanya’daki otel segmentindeki holding şirketinin iflas başvurusunda bulunmasının Türkiye’deki otelleri etkilemeyeceğini açıkladı.
TÜRKİYE’DE OTEL MALİYETLERİNDE DE BÜYÜK ARTIŞLAR YAŞANIYOR.
TÜRKİYE’DE OTEL MALİYETLERİNDE DE BÜYÜK ARTIŞLAR YAŞANIYOR. 2023 yılının başından bu yana otellerde maliyetler ne kadar arttı?
İNGİLİZLER 10 AYDA EN ÇOK HANGİ AKDENİZ DESTİNASYONLARINA SEYAHAT ETTİ?
İNGİLİZLER 10 AYDA EN ÇOK HANGİ AKDENİZ DESTİNASYONLARINA SEYAHAT ETTİ? İngiltere’den Akdeniz destinasyonlarına yapılan seyahatler artış gösterirken, en çok seyahat yapılan beşinci ülke Türkiye oldu.
ÜÇ GÜNLÜK YAS İLAN EDİLDİ.
ÜÇ GÜNLÜK YAS İLAN EDİLDİ. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla tüm Bakanlıklara ve bağlı kurum ve kuruluşlara Yas İlanı ile ilgili resmi yazı gönderildi.
GETOB BÜLTEN
GETOB BÜLTEN'İN EKİM 2023 SAYISI YAYINLANDI. GETOB tarafından hazırlanan ve bölge ve ülke turizmi ile ilgili istatistiklerin yanı sıra; sektörel bilgilerin yer aldığı bültenin EKİM 2023 sayısı ilgilenenlerin bilgi ve değerlendirmelerine sunuldu.
ZEHRA BEBEK İÇİN ZAMAN DARALIYOR.
ZEHRA BEBEK İÇİN ZAMAN DARALIYOR. Muğla’nın Marmaris ilçesinde SMA-Tip 1 teşhisi konulan Zehra Bebek’in yaşama devam edebilmesi için başlatılan yardım kampanyada zaman hızla daralıyor.
GETOB BÜLTEN
GETOB BÜLTEN'İN EYLÜL 2023 SAYISI YAYINLANDI. GETOB tarafından hazırlanan ve bölge ve ülke turizmi ile ilgili istatistiklerin yanı sıra; sektörel bilgilerin yer aldığı bültenin EYLÜL 2023 sayısı ilgilenenlerin bilgi ve değerlendirmelerine sunuldu.
BM DÜNYA TURİZM ÖRGÜTÜ: ULUSLARARASI TURİST SAYISI SALGIN ÖNCESİ SEVİYELERE ULAŞTI
BM DÜNYA TURİZM ÖRGÜTÜ: ULUSLARARASI TURİST SAYISI SALGIN ÖNCESİ SEVİYELERE ULAŞTI Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (BMDTÖ), 2023 Ocak-Temmuz döneminde uluslararası turist sayısının COVID-19 öncesi seviyelerin yüzde 84'üne ulaştığını açıkladı.
TÜROFED YÖNETİMİ İSTANBUL
TÜROFED YÖNETİMİ İSTANBUL'DA TOPLANDI. “TÜROFED” Türkiye Otelciler Federasyonu 7. Dönem 9. Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Erkan YAĞCI başkanlığında, Oligark İstanbul'da gerçekleştirildi.
MARMARİS RESMİ TANITIM SAYFASINI PAYLAŞARAK TANITIMINA KATKI SAĞLAYABİLİRSİNİZ.
MARMARİS RESMİ TANITIM SAYFASINI PAYLAŞARAK TANITIMINA KATKI SAĞLAYABİLİRSİNİZ. “GETOB” olarak yapmış olduğumuz girişimler neticesinde, “TGA” Turizm geliştirme Ajansı'nın resmi Marmaris Instagram hesabının yönetimini; YDA Dalaman Havalimanı, Marmaris Ticaret Odası ve GETOB olarak üstlendik ve hesaptan paylaşımlar yapmaya başladık.
GETOB BÜLTEN
GETOB BÜLTEN'İN AĞUSTOS 2023 SAYISI YAYINLANDI. GETOB tarafından hazırlanan ve bölge ve ülke turizmi ile ilgili istatistiklerin yanı sıra; sektörel bilgilerin yer aldığı bültenin AĞUSTOS 2023 sayısı ilgilenenlerin bilgi ve değerlendirmelerine sunuldu.
ROSSİYA HAVAYOLLARI SOÇİ’DEN TÜRKİYE UÇUŞLARINA YENİDEN BAŞLADI.
ROSSİYA HAVAYOLLARI SOÇİ’DEN TÜRKİYE UÇUŞLARINA YENİDEN BAŞLADI. Rusya’nın ulusal havayolu şirketi Aeroflot’a bağlı Rossiya Havayolları, ülkenin güneyinde yer alan Soçi Uluslararası Havalimanı’ndan Türkiye’ye uçuş programına yeniden başladığını bildirdi.
TÜRKİYE
TÜRKİYE'DEKİ OTEL VE ODA SAYISI AÇIKLANDI. 2023 yılı Temmuz ayında Türkiye’de Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan belgeli otel sayısı 20 bin 121 ve otel yatağı sayısı da 1 milyon 777 bin 758 adede çıktı.
İYİ BAYRAMLAR.
İYİ BAYRAMLAR. Şahsım ve GETOB Yönetim ve Denetleme Kurulumuz adına; Değerli üyelerimizin, Sektörümüz temsilcilerinin, Turizm Sektörüne gönül verenlerin, vefakâr ve cefakâr çalışanlarımızın, tatilini bölgemizde geçiren misafirlerimizin, bölgemiz yaşayanlarının ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimizle kutlar, Sağlık, Huzur ve Başarı dolu nice Mutlu Bayramlar geçirmenizi dilerim.
İKİ RAKİP, İSPANYA VE YUNANİSTAN’DA SEZON ORTASINDA SEÇİM VAR, BU TÜRKİYE’YE YARAR.
İKİ RAKİP, İSPANYA VE YUNANİSTAN’DA SEZON ORTASINDA SEÇİM VAR, BU TÜRKİYE’YE YARAR. Akdeniz’in üç önemli destinasyonunda sezon ortasında seçim var. Türkiye 14 ve 28 Mayıs seçimlerinin yapıldığı gün İspanya’da ve Yunanistan’da da seçim vardı. Türkiye’de seçim ortamı biterken İspanya ve Yunanistan’da Temmuz ayına kadar seçim ortamında olacak.
MUĞLA GENELİNDE UMUMA AÇIK YERLERDE YAPILAN MÜZİK YAYINI SAATLERİ DEĞİŞTİRİLDİ.
MUĞLA GENELİNDE UMUMA AÇIK YERLERDE YAPILAN MÜZİK YAYINI SAATLERİ DEĞİŞTİRİLDİ. Muğla İli Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 22 Haziran 2022 tarih ve 2023/4 sayılı kararla; Pandemi tedbirleri kapsamında başlatılan ve belli şartlara göre müzik yapan Umuma açık yerlerdeki Müzik Yasağı Saatlerinin uygulaması ile ilgili 2021/32 sayılı kararını Muğla ili genelinde kaldırdı.
TOPLANTININ KONUSU MÜZİK LİSANS BELGESİ.
TOPLANTININ KONUSU MÜZİK LİSANS BELGESİ. Bugün yapılan TÜROFED Yönetim Kurulu toplantısında TC Kültür ve Turizim Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü, Müzik Sektöründe Esrar Sahipleri Federasyonu “MSF” Ve Müzik Sektöründe Bağlantılı Haklar Federasyonu “MÜZFED” yetkilileri ile Google meet ortamında bir araya gelerek MÜZİK LİSANS BELGESİ konusunda istişarelerde bulundu.
GETOB BÜLTEN
GETOB BÜLTEN'İN HAZİRAN 2023 SAYISI YAYINLANDI. GETOB tarafından hazırlanan ve bölge ve ülke turizmi ile ilgili istatistiklerin yanı sıra; sektörel bilgilerin yer aldığı bültenin HAZİRAN 2023 sayısı ilgilenenlerin bilgi ve değerlendirmelerine sunuldu.
BAŞARI EĞİTİMLE GELİR.
BAŞARI EĞİTİMLE GELİR. Kaliteli hizmet, eğitimli personelle verilebilir anlayışıyla üyelerinin ve sektörünün ihtiyaç duyduğu alanlarda açtığı kurslarla adından söz ettiren "GETOB" Sağlık Müdürlüğü tarafında yetkilendirilmiş profesyonel ekiple işbirliği içerisinde açtığı İLKYARDIM Kursunu başarıyla tamamladı.
''TURİZMDE ÇOCUK KORUMA'' KONULU SEMİNER YAPILDI. GETOB, Marmaris Ticaret Odası ve İngiltere Büyükelçiliği birlikteliğinde ve sektör çalışanlarımızın katılımıyla İçmeler AQUA Otel Toplantı Salonunda ''Turizmde Çocuk Koruma'' konulu semineri gerçekleştirdik.
MOSKOVA
MOSKOVA'DAN BİR 'DALAMAN DİREKT UÇUŞU' DAHA BAŞLADI. Aeroflot'un düşük fiyat kategorisindeki havayolu şirketi Pobeda, direkt Türkiye uçuşlarına bugün bir yenisini daha ekledi.
"TURİZMDE ÇOCUK KORUMA" KONULU SEMİNERE DAVETİMİZDİR.
"TURİZMDE ÇOCUK KORUMA" KONULU SEMİNERE DAVETİMİZDİR. Bildiğiniz gibi ağırlıklı olarak yabancı turist özellikle de İngiliz misafirleri ağırlayan bir bölge konumundayız. Kültürel farklılıklar nedeniyle Ülke insanımızın alışkanlıkları ve çocuklara yaklaşım biçimi ile İngilizlerin ve diğer ülke insanlarının çocuklara yaklaşımı farklı olmakta, tesislerimizde çalışan bazı personellerimizin anne, baba, kardeş veya evlat duygularıyla misafir turistin çocuğunu sevmeye veya ilgi göstermeye çalışması bazı zamanlar yanlış anlaşılmaya hatta taciz suçlamasıyla karşı karşıya kalınmasına sebep olabilmektedir.
BÖLGE TURİZMCİLERİ TUI TOPLANTISINDA BULUŞTU.
BÖLGE TURİZMCİLERİ TUI TOPLANTISINDA BULUŞTU. Dünyanın en önemli tur operatörlerinden biri olan TUI, Marmaris’te düzenlediği toplantıda sektör temsilcileri ile bir araya geldi.
19 MAYIS ATATÜRKÜ ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.
19 MAYIS ATATÜRKÜ ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN. "Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor.
2023’te İngiltere’den yurtdışı seyahatler
2023’te İngiltere’den yurtdışı seyahatler İngiltere’den Akdenize havayolu ile yapılan yurtdışı seyahat sayısı % 70 artış gösterdi. Türkiye % 54 artışla 5.sırada. Türkiye geçen yıl da aynı konumdaydı.
4 AYDA MUĞLA’DA TURİST SAYISI % 66 ARTTI
4 AYDA MUĞLA’DA TURİST SAYISI % 66 ARTTI 2023 yılının Ocak-Nisan döneminde Muğla’ya gelen turist sayısı % 66 artarak 205 bini geçti. Şehir, 2022’de 124 bin turist ağırlamıştı.
GETOB BÜLTEN
GETOB BÜLTEN'İN MAYIS 2023 SAYISI YAYINLANDI. GETOB tarafından hazırlanan ve bölge ve ülke turizmi ile ilgili istatistiklerin yanı sıra; sektörel bilgilerin yer aldığı bültenin MAYIS 2023 sayısı ilgilenenlerin bilgi ve değerlendirmelerine sunuldu.
TÜROFED YÖNETİMİ ONLİNE TOPLANDI.
TÜROFED YÖNETİMİ ONLİNE TOPLANDI. Türkiye Otelciler Federasyonu - TÜROFED'in 7. Dönem 5. Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Erkan Yağcı’nın başkanlığında çevrimiçi ortamda gerçekleştirildi.
TÜROFED YENİ BAŞKANINI SEÇTİ.
TÜROFED YENİ BAŞKANINI SEÇTİ. Türkiye Otelciler Federasyonunun yani başkanı Dr. ERKAN YAĞCI oldu.
MARMARİS
MARMARİS'TE TURİZMCİLER SIKINTILI. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin, Marmaris Yat Limanı’nda aylardır bitirilemeyen yenileme çalışması birçok kesimden tepki gördü.
TUI ve EasyJet’ten Antalya ve Dalaman
TUI ve EasyJet’ten Antalya ve Dalaman'a güzel haber Sezon yaklaştıkça tur operatörlerinin ve hava yolu şirketlerinin yaz planları da belirginleşiyor.
KTB 2023/3 nolu GENELGE YAYINLADI.
KTB 2023/3 nolu GENELGE YAYINLADI. Türkiye Sürdürülebilir Turizm Programı I. Aşama Belgesi ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığınca Yayınlanan 2023/3 nolu GENELGE aşağıdadır.
VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI
VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI Acınızı paylaşıyoruz ÇOBAN Ailesi.
GETOB BÜLTEN
GETOB BÜLTEN'İN OCAK 2023 SAYISI YAYINLANDI. Sorularınıza ışı tutacak bilgileri görmek için Bültenimizi takip edin.
ANEX, 2023 SEZONUNUN İLK VERİLERİNİ AÇIKLADI.
ANEX, 2023 SEZONUNUN İLK VERİLERİNİ AÇIKLADI. Rusya’da 2023 tatil satışları sezonu iyi başladı. Anex Tour ilk aylarda rezervasyonlarda yüksek bir turist hareketliliği açıkladı.
WİZZ AİR
WİZZ AİR'DEN ANTALYA, DALAMAN VE İSTANBUL'A MÜJDELİ HABER Bütçeli hava yolu Wizz Air, Türkiye'ye büyük ölçekli uçuş operasyonu başlatıyor.
TURİZM SEKTÖRÜNDE ÇALIŞAN SAYISI 2019’U GEÇTİ
TURİZM SEKTÖRÜNDE ÇALIŞAN SAYISI 2019’U GEÇTİ Turizm sektörünün genelinde, özellikle de sektörün lokomotifi konaklama alanında çalışan sayısı artıyor. Sektörde çalışan sayısı 2019 yılını aştı.
ATOR
ATOR'DAN RUS TURİSTLERE TÜRKİYE ÇAĞRISI Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) uzmanları, Rus turistlere Türkiye'de gelecek yıl ekonomik tatil yapmaları için yol gösterdi: "Yüzde 60'a varan indirimlerle 2023 yazı için Türkiye tur paketlerinin satışına başladı; geç kalmayın."
TTI İZMİR KAPILARINI AÇTI.
TTI İZMİR KAPILARINI AÇTI. TTI İzmir ‘’Uluslararası Turizm Ticaret Fuar Ve Kongresi’’, 2022’de de sektörün önde gelen profesyonellerini 16. kez bir araya getiriyor.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: TURİZMDE ARTIK USTALIK AŞAMASINDAYIZ.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: TURİZMDE ARTIK USTALIK AŞAMASINDAYIZ. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un da katıldığı Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) 7. Olağan Genel Kurulu Ankara’da yapıldı.
İNTERNET ÜZERİNDE SANAL OTEL SATIŞI YAPAN ÇETE, JANDARMA EKİPLERİNCE YAKALANDI.
İNTERNET ÜZERİNDE SANAL OTEL SATIŞI YAPAN ÇETE, JANDARMA EKİPLERİNCE YAKALANDI. Jandarma KOM Daire Başkanlığı ve Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Muğla merkezli 15 ilde sahte rezervasyon operasyonu düzenlendi.
TÜROFED GENEL KURUL TOPLANTISINDAYIZ.
TÜROFED GENEL KURUL TOPLANTISINDAYIZ. GETOB olarak Üst Birliğimiz olan TÜROFED 7. Olağan Genel Kurul Toplantısında yerimizi aldık
DÜŞÜK BİR ORANLA UYGULANMALI
DÜŞÜK BİR ORANLA UYGULANMALI Geçtiğimiz turizm sezonunda beklentilerin üzerine çıkan Marmaris’te, sektör temsilcileri yeni bir düzenlemeyle karşı karşıya. Buna göre otel, motel, tatil köyü, pansiyon, apart otel ve kamping gibi tesislerden yüzde 2 oranında ‘Konaklama Vergisi’ alınacak.
ÖĞRETMELER GÜNÜ KUTLU OLSUN.
ÖĞRETMELER GÜNÜ KUTLU OLSUN. Gelecek Gençlerin Gençler ise Öğretmenlerin Eseridir. K.Atatürk
WTM LONDRA 2022 BAŞLADI.
WTM LONDRA 2022 BAŞLADI. Turizm sektörünün en önemli organizasyonlarından birisi olan WTM London bugün kapılarını açtı.
MUĞLA İL TANITIM VE GELİŞTİRME TOPLANTISI VALİ ORHAN TAVLI BAŞKANLIĞINDA YAPILDI.
MUĞLA İL TANITIM VE GELİŞTİRME TOPLANTISI VALİ ORHAN TAVLI BAŞKANLIĞINDA YAPILDI. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) iş birliğinde yürütülen “İl Tanıtım ve Geliştirme Programı” kapsamında düzenlenen Muğla İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Toplantısı Muğla Valisi Orhan Tavlı Başkanlığında yapıldı.
KALBİMİZDESİN ATAM.
KALBİMİZDESİN ATAM. Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.
KRİTERLERDE DEĞİŞİKLİK. YAPILDI.
KRİTERLERDE DEĞİŞİKLİK. YAPILDI. “Güvenli Turizm Sertifikası” kriterlerinde ciddi değişiklikler ve yeni düzenlemeler yapılarak Türkiye Turizm Geliştirme ve Tanıtma Ajansı (TGA) internet sayfasında yayımlandı.
DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN.
DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN. Dünya Kadınlarla Güzel.
"GETOB BÜLTEN" Şubat sayısı yayınlandı.
"GETOB BÜLTEN" Şubat sayısı yayınlandı. Beğeni her geçen gün artıyor.
ATATÜRK
ATATÜRK'ÜN MANEVİ HUZURUNDAYIZ. Hoşgeldin Atam.
TURİZMDE OKUL-SEKTÖR BULUŞMASI YAPILIYOR.
TURİZMDE OKUL-SEKTÖR BULUŞMASI YAPILIYOR. Son başvuru tarihi 03 Mart 2022’dir
İNGİLTERE
İNGİLTERE'DE TATİL SATIŞLARI PANDEMİ ÖNCESİNİ AŞTI Seyahat acenteleri İngiltere'de tatil satışlarının pandemi öncesini geride bıraktığını ve artmaya devam ettiğini bildirdi.
“GETOB OUTLOOK” YAYIN HAYATINA BAŞLADI.
“GETOB OUTLOOK” YAYIN HAYATINA BAŞLADI. Çağımızda; doğru ve güvenilir bilgi ve veriye ulaşmanın çok önemli olduğunu ve bu ihtiyacın turizm sektöründe faaliyet gösteren bizler için daha hayati olduğunu takdir edersiniz.
OCAK 2022 OTELLERDE MALİYET ARTIŞI YÜZDE 60
OCAK 2022 OTELLERDE MALİYET ARTIŞI YÜZDE 60 Enflasyon artarken otel maliyetleri ne oldu?
OTELLERİ LEKTRİK ÇARPTI
OTELLERİ LEKTRİK ÇARPTI Otellere gelen yüz binlerce liralık elektrik faturaları tesis sahiplerini ve işletmecileri isyan ettirdi.
HORECA
HORECA'ya bekliyoruz. HORECA İZMİR 16-19 Şubat'ta yapılıyor.
TÜRKİYENİN EN BÜYÜK TURİZM FUARI İÇİN HEYECANLI BEKLEYİŞ.
TÜRKİYENİN EN BÜYÜK TURİZM FUARI İÇİN HEYECANLI BEKLEYİŞ. Pandemi nedeniyle iki yıldır yapılmayan Türkiye'nin en büyük turizm fuarı olan "EMİTT" Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Fuarı bu yıl 25’ncisi kez kapılarını açıyor.
HEDEF TURİZMDE DAHA İLERİYE GİTMEK.
HEDEF TURİZMDE DAHA İLERİYE GİTMEK. Muğla İl Turizm Tanıtma ve Geliştirme Kurul Toplantısı Marmaris'te yapıldı.
ÖNEMLİ TOPLANTI !!!
ÖNEMLİ TOPLANTI !!! (Belediye Belgeli İşletmecilerimizin dikkatine)
MARMARİS İÇİN YENİ TURİZM PROJESİ
MARMARİS İÇİN YENİ TURİZM PROJESİ Muğla'nın Marmaris ilçesinde turizmi daha da geliştirmek amacıyla turizm paydaşları tarafından yeni bir yol haritası oluşturulacak.
HOLİDAYCHECK 2022’NİN EN İYİ OTELLERİNİ SEÇTİ
HOLİDAYCHECK 2022’NİN EN İYİ OTELLERİNİ SEÇTİ Avrupa’nın önde gelen otel değerlendirme ve rezervasyon ortalı HolidayCheck, 2022’nin en iyi otellerini açıkladı.
MEHMET NURİ ERSOY TÜRKİYE
MEHMET NURİ ERSOY TÜRKİYE'NİN 2022 TURİZM GELİRİ HEDEFİNİ AÇIKLADI. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, A Haberin canlı yayınında sektörün 2021 performansına ve 2022 beklentilerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
EVSEL KATI ATIK ÜCRET TARİFESİ YAYINLANDI.
EVSEL KATI ATIK ÜCRET TARİFESİ YAYINLANDI. İncelemenizde yarar vardır.
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN. GETOB çalışan gazetecilerin gününü kutluyor.
GETOB Oteller için KVKK ve VERBIS Kayıt Konusunda Bilgilendirme Çalışması Planladı.
GETOB Oteller için KVKK ve VERBIS Kayıt Konusunda Bilgilendirme Çalışması Planladı. Etkinlik Soru Cevap şeklinde devam edecek
SGK ELEKTRONİK ORTAMDA YAPACAĞI TEBLİGATLARLA İLGİLİ GENELGE YAYINLADI.
SGK ELEKTRONİK ORTAMDA YAPACAĞI TEBLİGATLARLA İLGİLİ GENELGE YAYINLADI. 2021/38 sayılı Genelge yayınlandı.
TRAVEL TURKEY İZMİR FUARINDAYIZ.
TRAVEL TURKEY İZMİR FUARINDAYIZ. Tüm katılımcı ve ziyaretçilerimizi bekliyoruz.
SGK
SGK'dan ÖNEMLİ AÇIKLAMA !!! SGK tarafından yapılan açıklamada "YANGIN VE SEL FELAKETİ NEDENİYLE ERTELENEN SİGORTA PRİM BORÇLARI AZAMİ 24 AYA KADAR TAKSİTLENDİRİLEBİLİR"
BİR TARİH HAZİNESİ BEÇİN KALESİ.
BİR TARİH HAZİNESİ BEÇİN KALESİ. “Bir Tarih Hazinesi Beçin Kalesi” belgeseli film gösterimi
SEKTÖRÜMÜZ MESLEK YASASININ ÇIKMASINI BEKLİYOR.
SEKTÖRÜMÜZ MESLEK YASASININ ÇIKMASINI BEKLİYOR. 11. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’ne katılan TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır, “Meslek yasası çalışmaları yeniden başlatılsın” dedi.
TURİZMCİLERDEN ‘”ERKEN REZERVASYON” UYARISI.
TURİZMCİLERDEN ‘”ERKEN REZERVASYON” UYARISI. Bu yaz tatilinin son dakikacı yerli turiste pahalıya patlayacağını ve mart ayı sonunda fiyatların yüksek sezon seviyesine gelebileceğini söyleyen turizmciler, yerli turiste 'erken alın' uyarısı yapıyor.
TRAVEL TURKEY İZMİR FUARINA KAÇ ÜLKE KATILACAK?
TRAVEL TURKEY İZMİR FUARINA KAÇ ÜLKE KATILACAK? Turizmin değişmeyen rotası, Türkiye’nin en büyük turizm platformu olan Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi, sektörün önde gelen temsilcilerini 15. kez bir araya getirecek olmanın heyecanını yaşıyor.
ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.
ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN. ÖĞRETMENLER! Cumhuriyet sizden fikri hür, Vicdanı hür, İrfanı hür nesiller ister. K.Atatürk
KVKK İLGİLİ OLARAK VERBİS’E KAYDOLMAK İÇİN SON TARİH 31 ARALIK 2021
KVKK İLGİLİ OLARAK VERBİS’E KAYDOLMAK İÇİN SON TARİH 31 ARALIK 2021 Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na Uyum ve Verbis’e Kayıt Süreci Hakkında hatırlatmada bulunmak istiyoruz.
BAKAN ERSOY: “DÜNYA
BAKAN ERSOY: “DÜNYA'NIN DALIŞ TURİZMİNE TÜRKİYE'NİN DE ADINI YAZDIRACAĞIZ” Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, su altındaki kazıların hızlandırılarak turizme kazandırılacağını belirterek, "2022 itibariyle izinleriyle birlikte rotaları açıklamaya başlayacağız. İlerleyen günlerde her yıl birçok rota ilave ederek dünyanın sayılı dalış turizmlerinin yapıldığı ülkeler arasında Türkiye'nin adına da yazdıracağız" dedi.
İNGİLİZ TUR OPERATÖRÜ VE HAVA YOLU JET2’NUN CEO’SU STEVE HEAPY, ŞİRKETİN 2022 TÜRKİYE PLANI AÇIKLADI.
İNGİLİZ TUR OPERATÖRÜ VE HAVA YOLU JET2’NUN CEO’SU STEVE HEAPY, ŞİRKETİN 2022 TÜRKİYE PLANI AÇIKLADI. Antalya’da turizmcilerle bir araya gelen CEO Steve Heapy başkanlığındaki Jet2 yönetimi, şirketin 2022 Türkiye planlamalarını açıkladı.
SONSUZA DEK KALBİMİZDE YAŞIYACAKSIN.
SONSUZA DEK KALBİMİZDE YAŞIYACAKSIN. 1881-193∞
OPET MUĞLA CUP FOUR CROSS
OPET MUĞLA CUP FOUR CROSS'UN İKİNCİ AYAĞI MARMARİS'TE YAPILDI. Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) tarafından düzenlenen OPET Muğla Cup Four Cross'un ikinci ayağı, Muğla'nın Marmaris ilçesinde gerçekleştirildi.
TURİZM GELİRLERİ ARTTI, PAKET TUR HARCAMALARI GERİLEDİ
TURİZM GELİRLERİ ARTTI, PAKET TUR HARCAMALARI GERİLEDİ Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2021 yılının III. Çeyreğine ait turizm gelirlerini açıkladı.
SUNEXPRESS ANTALYA VE DALAMAN
SUNEXPRESS ANTALYA VE DALAMAN'A 3 YENİ HAT AÇIYOR. Türk Hava Yolları ile Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, 2022 yılında İngiltere'den Türkiye'ye 3 yeni hat açıyor.
TÜRKİYE VE RUSYA
TÜRKİYE VE RUSYA'DAN TURİZM ALANINDA İŞ BİRLİĞİ: YATIRIMCILARA DESTEK SAĞLANACAK Türkiye ile Rusya Federasyonu, topraklarında turizm faaliyetlerinde bulunan yatırımcılara destek sağlanması konusunda mutabakata vardı. Dün imzalanan "Ortak Turizm Eylem Planı" 1 Ocak 2022'den 31 Aralık 2024'e kadar geçerli olacak.
ÖNEMLİ HATIRLATMA !!!
ÖNEMLİ HATIRLATMA !!! İngiltere'de Tedavülden kaldırılacak olan eski 20 ve 50 İngiliz Sterlini/Pound'ları
TÜM TURİZM İŞLETMELERİ ARTIK BAKANLIK BELGELİ OLACAK.
TÜM TURİZM İŞLETMELERİ ARTIK BAKANLIK BELGELİ OLACAK. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığınca “Basit Konaklama Tesisleri ile Plaj İşletmelerinin Belgelendirilmesine İlişkin Yönetmelik”, 25 Eylül 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
DÜNYA TURİZM GÜNÜ KUTLU OLSUN.
DÜNYA TURİZM GÜNÜ KUTLU OLSUN. .
GETOB BAŞKANINDAN AÇIK TEŞEKKÜR.
GETOB BAŞKANINDAN AÇIK TEŞEKKÜR. Getob Başkanlığına seçilen Mustafa DELİVELİ yazılı açıklamayla kamuoyuna Teşekkür etti.
GETOB ÜYELERİ YENİ BAŞKANINI SEÇTİ.
GETOB ÜYELERİ YENİ BAŞKANINI SEÇTİ. 21 Eylül 2021 Salı günü (Dün) Toplantıya katılma hakkı olan 205 üyeden 174 kişisinin katılımıyla gerçekleştirilen GETOB olağan Genel Kurul Toplantısında 137 üyenin Oyunu alan Mustafa Deliveli GETOB’un yeni başkanı oldu.
TÜRKİYE KIRMIZI LİSTEDEN ÇIKARILDI.
TÜRKİYE KIRMIZI LİSTEDEN ÇIKARILDI. Gecikmeli de olsa İngiltere’den nihayet beklenen haber geldi.
GETOB SEKTÖRÜN GELECEĞİ İÇİN YOĞUN MESAİDE.
GETOB SEKTÖRÜN GELECEĞİ İÇİN YOĞUN MESAİDE. Konaklama Sektörünün ve Bölgenin önde gelen Sivil Toplum Kuruluşlarının başında yer alan “GETOB” bölge turizmini canlandırabilmek ve sektörün sıkıntılarını hafifletebilmek için yoğun mesai veriyor.
Marmaris ve Köyceğiz İlçe sınırları içerisinde bulunan Sayın Üyemizin ve Konaklama Sektörü temsilcilerinin dikkatine;
Marmaris ve Köyceğiz İlçe sınırları içerisinde bulunan Sayın Üyemizin ve Konaklama Sektörü temsilcilerinin dikkatine; Kredi taleplerinize olumsuz yanıt aldıysanız !!!
GETOB OLARAK TÜM ÇABALARIMIZ BÖLGEMİZ TURİZMİ İÇİN.
GETOB OLARAK TÜM ÇABALARIMIZ BÖLGEMİZ TURİZMİ İÇİN. Haydi Hayırlısı
TAPDK Belge Yenileme Süresi Uzatıldı.
TAPDK Belge Yenileme Süresi Uzatıldı. 2021 Yılı süre uzatım işlemleri için açıklama yapıldı.
TATİL İÇİN BÖLGEMİZE GELEREK BİZLERE DESTEK OLABİLİRSİNİZ.
TATİL İÇİN BÖLGEMİZE GELEREK BİZLERE DESTEK OLABİLİRSİNİZ. Rezervasyonlarınızı iptal ettirmeyin, Tatil Programınızı Bozmayın.
COVİD-19 AŞISI YAPTIRMAYANLARA PCR TESTİ ARTIK ZORUNLU.
COVİD-19 AŞISI YAPTIRMAYANLARA PCR TESTİ ARTIK ZORUNLU. İçişleri Bakanlığı 81 il Valiliğine “Bazı Faaliyetler İçin PCR Testi Zorunluluğu” konulu genelge gönderdi.
YANGIN SONRASI BİZİ BEKLİYORLAR. ŞİMDİ MAVİYE SARILMA ZAMANI.
YANGIN SONRASI BİZİ BEKLİYORLAR. ŞİMDİ MAVİYE SARILMA ZAMANI. Elbirliğiyle Marmaris’i ve ülkemizi yeşillendireceğiz. Bunun ilk adımı, seyahate davetten geçiyor. Çünkü esnafından garsonuna, balıkçısından şoförüne dek bölge insanının turizme çok ihtiyacı var. Bunu nereden mi biliyoruz? Marmaris’te turizm emekçileriyle yaptığım sohbetlerden... Marmaris plajları bomboş, çarşılar sakin, restoranlar müşterisini bekliyor. Tam da bu nedenle turizmciler “Marmaris’in tam zamanı” diyor.
MÜCBİR SEBEP İLAN EDİLDİ.
MÜCBİR SEBEP İLAN EDİLDİ. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından "Yangından Etkilenen Yerler İçin Mücbir Sebep Hali İlan Edilmesine ilişkin Gelir İdaresi Başkanlığı 'nın yayımladığı duyuruldu.
DAYANIŞMA YAŞATIR.
DAYANIŞMA YAŞATIR. TATİL REZERVASYONLARINIZI İPTAL ETTİRMEYEREK DE BİZE DESTEK OLABİLİRSİNİZ.
GOOGLE İLE PROTOKOL İMZALANDI.
GOOGLE İLE PROTOKOL İMZALANDI. Google Türkiye ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) arasındaki iş birliği protokolü Google Türkiye Müdürü Mehmet Keteloglu ve TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır tarafından imza altına alındı.
CUMHURBAŞKANLIĞI 2. ULUSLARARASI YAT YARIŞLARI, MARMARİS’TEN START ALIYOR.
CUMHURBAŞKANLIĞI 2. ULUSLARARASI YAT YARIŞLARI, MARMARİS’TEN START ALIYOR. Cumhurbaşkanlığı 2.Uluslararası Yat Yarışları 1.Etabı olan Marmaris - Bodrum Halikarnas Kupası, Muğla Valiliği koordinasyonunda 25-27 Haziran tarihleri arasında,120 ekip ve 1300 yarışmacının katılımıyla Marmaris’ten start alacak.
CANKURTARAN KURSU AÇILIYOR
CANKURTARAN KURSU AÇILIYOR Bilindiği üzere Süs havuzları ve özel villalardaki havuzlar dışında kalan tüm havuzlarda (Konaklama Tesislerindeki havuzlar, Aqua Parklar, Sitelerdeki havuzlar ve Umuma açık tüm havuzlarda) derinlik ölçüsü kaç Cm. olursa olsun cankurtaran Sertifikalı Personel bulundurma zorunluluğu vardır.
HAYDİ HAYIRLISI
HAYDİ HAYIRLISI Rusya'dan Türkiye'ye uçuşlar başlıyor
BÜLENT BÜLBÜLOĞLU: YERLİ TURİSTTE HAREKETLİLİK VAR, OTELLERİMİZİN YÜZDE 35-40
BÜLENT BÜLBÜLOĞLU: YERLİ TURİSTTE HAREKETLİLİK VAR, OTELLERİMİZİN YÜZDE 35-40'I AÇIK! GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu yaz sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
'GÜNLÜK KİRALIK' İSYANI Korona salgınının etkisiyle kalabalıktan uzaklaşmak isteyenlerin tercih ettiği günlük kiralık konut sistemi, otelciler kadar kiracıları da isyan ettirdi.
ŞANLI JANDARMA TEŞKİLATIMIZ 182 YAŞINDA
ŞANLI JANDARMA TEŞKİLATIMIZ 182 YAŞINDA Kurulduğu günden bu yana ülkenin bölünmez bütünlüğü, asayişi ve güvenliği için GECE/GÜNDÜZ azim ve özveriyle görev yapan Jandarma teşkilatımızın 182’nci Kuruluş yıl dönümünü kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.
RUSYA
RUSYA'DAN MÜJDE GİBİ AÇIKLAMA... "TÜRKİYE DAHA ERKEN AÇILABİLİR" Rusya'nın devlet turizm organı Rosturizm Başkanı Zarina Doguzova, Türkiye ile hava trafiğinin 21 Haziran'a kadar kapalı olduğunu, ancak "Erken bir iyileşme ve açılma" umduğunu kaydetti.
ALMANYA
ALMANYA'DAN GÜZEL HABER... TÜRKİYE'NİN RİSK SEVİYESİNİ DÜŞÜRDÜ Almanya hükümeti aralarında Türkiye’nin de olduğu üç ülkenin koronavirüs risk kategorisini "Yüksek insidans bölgesi"nden "Risk bölgesi"ne düşürdü. İtalya ve Çekya ise, risk bölgesi kapsamından çıkarıldı.
SIKINTI BÜYÜK ! JET2 22 TEMMUZ’A KADAR TÜRKİYE’Yİ İPTAL ETTİ.
SIKINTI BÜYÜK ! JET2 22 TEMMUZ’A KADAR TÜRKİYE’Yİ İPTAL ETTİ. İngiliz hava yolu şirketi ve tur operatörü Jet2, Türkiye iptallerini 22 Temmuz’a kadar uzattığını açıkladı.
TURİZME RUSYA FATURASI: 500 MİLYON DOLAR
TURİZME RUSYA FATURASI: 500 MİLYON DOLAR Rusya'nın Türkiye'ye yönelik uçuş yasağını uzatmasının faturası ağır oldu. Turizmciler bu yasağın faturasının 500 milyon doları bulacağını belirtiyor.
KDV İNDİRİMİ VE KİRA STOPAJ ORANLARINDAKİ İNDİRİMLİ ORANLAR 31.07.2021 TARİHİNE KADAR UZATILDI.
KDV İNDİRİMİ VE KİRA STOPAJ ORANLARINDAKİ İNDİRİMLİ ORANLAR 31.07.2021 TARİHİNE KADAR UZATILDI. 02 Haziran 2021 Tarih ve 31499 sayılı Resmi gazetede Yayınlanan cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 01.06.2021 tarihinden geçerli olmak üzere, Katma Değer Vergisindeki ve İşyeri Kira stopajlarındaki indirimli oranlar 31.07.2021 tarihine kadar uzatıldı.
12. ULUSLARARASI ARENA AQUAMASTERS YÜZME ŞAMPİYONASI MARMARİS’TE BAŞLADI.
12. ULUSLARARASI ARENA AQUAMASTERS YÜZME ŞAMPİYONASI MARMARİS’TE BAŞLADI. Muğla’nın Marmaris ilçesinde bu yıl 12’ncisi düzenlenen Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası, açık su yüzme yarışlarına yaklaşık 900 sporcu katıldı.
AYAZ BEBEĞE SAHİP ÇIKALIM! AYAZ
AYAZ BEBEĞE SAHİP ÇIKALIM! AYAZ'IN AMERİKA ŞANSINA SON 7 GÜN KALDI. SMA hastalığı anne ve babanın taşıyıcı olmasıyla ortaya çıkıyor. Lütfen bu konuda bilinçlenelim.
TAPDK BELGESİ YENİLEME SÜRESİ UZATILDI MI?
TAPDK BELGESİ YENİLEME SÜRESİ UZATILDI MI? İlgililer için hatırlatma.
BÜTÜN ÜMİDİM GENÇLİKTEDİR! "K.Atatürk"
BÜTÜN ÜMİDİM GENÇLİKTEDİR! "K.Atatürk" 19 MAYIS ATATÜRKÜ ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.
GETOB BAŞKANI BÜLENT BÜLBÜLOĞLU TEKE TEK PROGRAMINDA FATİH ALTAYLI’NIN SORULARINI CEVAPLIYOR.
GETOB BAŞKANI BÜLENT BÜLBÜLOĞLU TEKE TEK PROGRAMINDA FATİH ALTAYLI’NIN SORULARINI CEVAPLIYOR. İzlemenizi öneriyoruz.
İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN "ÇALIŞANLAR İÇİN GÖREV BELGESİ" HAKKINDAKİ TALİMATI VALİLİKLERE GÖNDERDİ.
İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN "ÇALIŞANLAR İÇİN GÖREV BELGESİ" HAKKINDAKİ TALİMATI VALİLİKLERE GÖNDERDİ. İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine muafiyet tanınan iş kollarındaki İşveren ve Çalışanlarca doldurulacak "Görev Belgesi" hakkında uygulama talimatı gönderdi.
GÖREV BELGESİ ÖRNEĞİ YAYINLANDI.
GÖREV BELGESİ ÖRNEĞİ YAYINLANDI. Özel Sektör çalışanlarının yanı sıra; Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışanlarında çalışanlar için de Görev Belgesi düzenlenecek.
TAM KAPANMA SÜCECİNDE TURİZM KONUŞULCAK.
TAM KAPANMA SÜCECİNDE TURİZM KONUŞULCAK. TÜROFED Bşk. Yrd. ve GETOB Başkanı Bülent BÜLBÜLOĞLU konuk olacağı KANAL B Televizyonunda görüşlerini izleyicilerle paylaşacak.
TAM KAPANMA TEDBİRLERİ
TAM KAPANMA TEDBİRLERİ Coronavirüs salgınının yayılmasının önlenmesi için alınan tedbirlerle ilgili genelge yayınlandı.
56
56'NCISI DÜZENLENEN CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU MARMARİS ETABININ GERİ SAYIMI BAŞLADI. 56'ncısı düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 12 Nisan Pazartesi günü 144,9 kilometrelik Konya-Konya etabıyla başladı. Toplam 8 etaptan oluşan tur kapsamında bisikletçiler 16 Nisan Cuma günü Marmaris’te olacak.
TURİZM HAFTASI KUTLU OLSUN.
TURİZM HAFTASI KUTLU OLSUN. Diyorsak da; Belirsizliklerle dolu olan bu süreçte Covid 19 Salgını ve getirdiği sıkıntılardan uzak Sağlık, Başarı ve Bereket dolu Turizm Haftaları Kutlama özlemi içerisindeyiz.
HER PLATFORMDA TURİZMİ VE DURUMU ANLATMAYA DEVAM
HER PLATFORMDA TURİZMİ VE DURUMU ANLATMAYA DEVAM Bu Paneli izleyin diyoruz
HER ORTAMDA TURİZMİ VE DURUMU ANLATMAYA ÇALIŞIYORUZ.
HER ORTAMDA TURİZMİ VE DURUMU ANLATMAYA ÇALIŞIYORUZ. Bu Paneli Kaçırmayın diyoruz.
RUSYA’DA TÜRKİYE TEK SEÇENEK OLUYOR: MISIR AÇILMADI, TAYLAND BU YIL RUS’LARI KABUL ETMEYECEK.
RUSYA’DA TÜRKİYE TEK SEÇENEK OLUYOR: MISIR AÇILMADI, TAYLAND BU YIL RUS’LARI KABUL ETMEYECEK. Rusya, 2020’de olduğu gibi 2021 yılının da turizmde Türkiye için kurtarıcı olacak.
MARMARİSLİ TURİZMCİLER ÇİFTE SEVİNÇ YAŞIYOR.
MARMARİSLİ TURİZMCİLER ÇİFTE SEVİNÇ YAŞIYOR. Muğla'nın Marmaris ilçesinde, tüm dünyayı etkileyen koronavirüs pandemisinden dolayı önceki yıllara göre sönük geçen turizm sektörüne ilk müjdeli haber, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un öncelikli aşılama açıklaması ile geldi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yurt dışında tatil yapmak isteyen vatandaşları için kısıtlama getirmeyeceğini duyurmasıyla umutları bir kat daha artan turizmciler, sezon için hazırlıklara başladı.
SEKTÖRÜMÜZ VE BÖLGEMİZ TURİZMİ İÇİN ÖNEMLİ TOPLANTI
SEKTÖRÜMÜZ VE BÖLGEMİZ TURİZMİ İÇİN ÖNEMLİ TOPLANTI “İngiltere Pazarındaki Son Durum”JET2 CEO’SU Sayın STEVE HEAPY ile “İngiltere Pazarındaki Son Durum” başlığı altında Ege Turizmcilerini Bilgilendirmek üzere bir On-line toplantıda araya geliyoruz. İlgilenenlere önemle duyurulur.
JET2 VE BRİTİSH AİRWAYS’TEN ANTALYA VE DALAMAN’A GÜZEL HABER.
JET2 VE BRİTİSH AİRWAYS’TEN ANTALYA VE DALAMAN’A GÜZEL HABER. Jet2 ve British Airways yaz sezonu için Dalaman ve Antalya’ya kapasitesini artırıyor.
BORİS JOHNSON AÇIKLADI, İNGİLİZLER TÜRKİYE
BORİS JOHNSON AÇIKLADI, İNGİLİZLER TÜRKİYE'YE HÜCUM ETTİ: REZERVASYONLARDA BÜYÜK ARTIŞ. İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın geçtiğimiz gün açıkladığı normalleşme planları sonrası Türkiye'de de turizm hareketliliği başladı.
YERHOV: RUSYA’DAN TÜRKİYE’YE GELİŞLER ARTARAK DEVAM EDECEK. KORONAYA YAKALANMA İHTİMALİ DÜŞÜK.
YERHOV: RUSYA’DAN TÜRKİYE’YE GELİŞLER ARTARAK DEVAM EDECEK. KORONAYA YAKALANMA İHTİMALİ DÜŞÜK. Türkiye’nin geçen yıl en çok turist aldığı Rusya’dan iyi haberler gelirken, Ankara Büyükelçisi bu trendin 2021’de de devam edeceğini söyledi.
ALMANYA’DA ‘SEYAHAT SİGORTA FONU’ KURULUYOR
ALMANYA’DA ‘SEYAHAT SİGORTA FONU’ KURULUYOR Almanya'da paket turları güvence altına almayı hedefleyen yasal düzenleme kabinede kabul edildi. Alman Seyahat Birliği ise, yasada çok sayıda değişiklik yapılması gerektiğine dikkat çekiyor.
AVRUPALI TURİSTİN TATİL TERCİHİNDE TÜRKİYE İLK 10
AVRUPALI TURİSTİN TATİL TERCİHİNDE TÜRKİYE İLK 10'DA Avrupa Seyahat Komisyonu'nun raporuna göre, 2021 taz tatilinde Türkiye ilk 10 ülke arasında yer alıyor.
BAŞKAN BÜLBÜLOĞLU NET KONUŞTU.
BAŞKAN BÜLBÜLOĞLU NET KONUŞTU. Konaklama Sektörü olarak “TGA” Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansından çok şeyler bekliyoruz.
TEBRİKLER SAYIN PROF. DR. CAFER TOPALOĞLU
TEBRİKLER SAYIN PROF. DR. CAFER TOPALOĞLU Prof.Dr. Cafer TOPALOĞLU Dekan Oldu.
TURİZMCİLER AŞI TAKVİMİNİ BEKLİYOR.
TURİZMCİLER AŞI TAKVİMİNİ BEKLİYOR. Marmaris, Fethiye, Datça, Köyceğiz, Dalyan ve Dalaman gibi şehirlerin konaklama tesisiyle tur acenteleri yetkilileri, bu yıl turizm sezonunun iyi olmasının aşı takvimine bağlı olduğunu ifade etti.
TURİZMCİLERİ RAHATLATAN KARAR
TURİZMCİLERİ RAHATLATAN KARAR Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, turistik tesisler ve deniz turizmi tesislerinin ecrimisil borçlarını da 1 yıl erteledi.
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYİP ERDOĞAN KABİNE TOPLANTISI SONRASI AÇIKLAMALARDA BULUNDU.
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYİP ERDOĞAN KABİNE TOPLANTISI SONRASI AÇIKLAMALARDA BULUNDU. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, koronavirüs önlemlerinin de ele alındığı kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada yılbaşında sokağa çıkma kısıtlaması olacağını duyurdu.
TURİZMDE GÖZLER NİSAN AYINDA.
TURİZMDE GÖZLER NİSAN AYINDA. Kültür ve Turizm Bakanı ERSOY; Ülke olarak Pamdemi Vaka sayısında Kritik eşik olan 2.500 altına düşersek kırmızı hattan çıkacağız dedi.
İNGİLTERE KARANTİNA SÜRESİNİ DÜŞÜRÜYOR
İNGİLTERE KARANTİNA SÜRESİNİ DÜŞÜRÜYOR İngiltere, yeni korona testi programıyla seyahatçilere uyguladığı karantina süresini 5 güne düşürüyor. İngiltere'nin yeni başlattığı ''test yap ve gönder'' programı çerçevesinde yolculara uygulanan karantina süresi 14 günden 5 güne düşürülüyor.
KORONAVİRÜSLE İLGİLİ ALINAN YENİ TEDBİRLER 81 İL VALİLİĞİNE GÖNDERİLDİ.
KORONAVİRÜSLE İLGİLİ ALINAN YENİ TEDBİRLER 81 İL VALİLİĞİNE GÖNDERİLDİ. İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünce yayınlanan 18.11.2020 tarih ve 19161 sayılı koronavirüs yeni tedbirlere ilişkin kararlar Ülke genelinde uygulanmak üzere 81 İl valiliğine gönderildi.
10. ULUSLARARASI (Digital) RESORT TURİZM KONGRESİ 26 KASIM
10. ULUSLARARASI (Digital) RESORT TURİZM KONGRESİ 26 KASIM'da YAPILACAK. Dünya, Türkiye ve Antalya turizminin önemli aktörlerinin bir araya geleceği turizmin en büyük buluşmalarından birisi olan Uluslararası Resort Turizm Kongresi bu yıl 10. kez Antalya’da ilk defa Dijital olarak gerçekleşecektir. 26 Kasım 2020 de Antalya’dan canlı yayınlanacak kongrenin ana teması her yıl olduğu gibi “Geleceğin Turizmi, Turizmin Geleceği” olacaktır.
TUI’YE 3 MİLYAR AVRO YETMEDİ, 2 MİLYAR DAHA İSTİYOR.
TUI’YE 3 MİLYAR AVRO YETMEDİ, 2 MİLYAR DAHA İSTİYOR. Avrupa seyahat endüstrisinin en büyük grubu TUI, kamudan iki partide aldığı  toplam üç milyar Avro krediye rağmen mali sıkıntıyı aşamadı. TUI’nin 1.8 milyar Avroluk kredi daha isteyeceği konuşuluyor.
UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ.
UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ. Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. K.ATATÜRK
MUĞLA İLİ HIFZISSIHHA MECLİSİ KURUL KARARI yayınlandı.
MUĞLA İLİ HIFZISSIHHA MECLİSİ KURUL KARARI yayınlandı. Koranavirüs (Covid­19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir.
GEÇMİŞ OLSUN İZMİR
GEÇMİŞ OLSUN İZMİR Yüreğimiz İzmir'le çarpıyor
KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ VE İŞTEN ÇIKARTMA YASAĞININ SÜRESİ 2 AY DAHA UZATILDI.
KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ VE İŞTEN ÇIKARTMA YASAĞININ SÜRESİ 2 AY DAHA UZATILDI. Böylece, kısa çalışma ödeneği 31 Aralık 2020, işten çıkarma yasağı ise 17 Ocak 2021 tarihine kadar uygulanmaya devam edecek.
KORONADAN TURİZMDEKİ KAYIP: 197 MİLYON İŞSİZ + 5.5 TRİLYON $
KORONADAN TURİZMDEKİ KAYIP: 197 MİLYON İŞSİZ + 5.5 TRİLYON $ Seyahat endüstrisinin koronavirüs salgınından dolayı uğradığı kayıpların tek tek ülkelerden öte dünya ekonomisi ve sosyal yaşamında neden olduğu sonuçlar tartışılıyor.
'TÜRKİYE KAPILARI KAPATTI AMA BİZİM KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK'' İran Kültür ve Turizm Bakanı Ali Asghar Mounesan, Türkiye'nin kapıları yeniden açması gerektiğini söyledi. Pandemi nedeniyle Türkiye'nin kapıları kapattığını kaydeden Mounesan, ''Bizim kapılarımız her zaman açık'' dedi.
21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.
21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN. .
BAKANDAN VERGİ AÇIKLAMASI!
BAKANDAN VERGİ AÇIKLAMASI! Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "1 Nisan'da hayata geçecek olan konaklama vergisi yılbaşına ertelendi. Sektördeki sıkıntılardan dolayı 1 Ocak 2021'e ertelenmiş oldu." dedi.
T.C. HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI Döviz Cinsinden veya Dövize Endeksli Sözleşme Bedellerine İlişkin Duyuru yayınladı.
T.C. HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI Döviz Cinsinden veya Dövize Endeksli Sözleşme Bedellerine İlişkin Duyuru yayınladı. Yayınlanan duyuru ile; Türkiye’de yerleşik kişilere,  sayılan istisnalar dışında,  sözleşmelerde sözleşme bedelini ve bu sözleşmelerden kaynaklanan diğer ödeme yükümlülüklerini döviz cinsinden veya dövize endeksli olarak kararlaştırma yasağı getirilmesiyle ilgili süre uzatılmış oldu.
HAVALİMANLARINDA ÜCRETSİZ İNTERNET
HAVALİMANLARINDA ÜCRETSİZ İNTERNET Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğünce geliştirilen "Uçuş Rehberim" uygulamasıyla isteyen herkesin, havalimanlarında günlük 2 gigabayta kadar ücretsiz internetten yararlanabileceğini söyledi.
TURİZME DESTEK PAKETİ UYGULAMASINA BAŞLANIYOR.
TURİZME DESTEK PAKETİ UYGULAMASINA BAŞLANIYOR. Türkiye Bankalar Birliği salgının etkilerinin azaltılması, üretim ve istihdam kapasiteleri ile piyasa değerlerinin korunmasını desteklemek amacıyla, turizm sektöründeki işletmeler yanında bu işletmelerin tedarikçilerinin maaş ve kira ödemeleri ile sözleşme veya faturaya bağlı sabit giderlerinin, nakit ihtiyaçlarının ve kurumsal kredi kartı harcamalarının karşılanması için Turizm Destek Paketi Uygulamasına başlanacağını duyurdu.
İNGİLTERE’DE KARANTİNANIN YERİNİ PCR TESTİ Mİ ALACAK?
İNGİLTERE’DE KARANTİNANIN YERİNİ PCR TESTİ Mİ ALACAK? İngiltere'nin kısa süre içinde havalimanlarında yolculara test yapmaya başlayacağı belirtildi.
MARMARİS’TE İNGİLİZ TURİSTLER ÜLKELERİNE DÖNMEK İSTEMİYOR.
MARMARİS’TE İNGİLİZ TURİSTLER ÜLKELERİNE DÖNMEK İSTEMİYOR. MUĞLA’nın Marmaris ilçesinde tatil yapan İngiliz turistler, pandemi döneminde Türkiye’nin aldığı önlemler nedeniyle kendilerini huzurlu ve güvenli hissettiklerini söyledi. Plajları, restoran ve kafeteryaları dolduran İngilizler, ülkelerine dönmek istemiyor.
RUSYA’DAKİ TUR OPERATÖRLERİNDEN SEZONU UZATAN YENİ PROGRAMLAR
RUSYA’DAKİ TUR OPERATÖRLERİNDEN SEZONU UZATAN YENİ PROGRAMLAR Türkiye’ye gelip Rusya’ya dönenlerde Coronaya yakalanan olmamasının çıkması ve Ruslar gidebileceği destinasyon sayısının kısıtlı olması Rusya pazarında sezonun uzamasını sağladı.
TUI’YE 1,2 MİLYAR AVRO KREDİ DAHA VERİLDİ
TUI’YE 1,2 MİLYAR AVRO KREDİ DAHA VERİLDİ Nisan ayından bu yana devlet eliyle iki parti halinde toplam 3 milyar Avro kredi alan TUI’ye 1.2 milyar Avro kredi daha verildi. Daha önce yaptığı açıklamada sağlanan kredilere rağmen bu kış operasyonların çıkaramayacağını söyleyen TUI bu kredi ile kış operasyonları yapma konusunda rahatladı.
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN 81 İLE YENİ GENELGE!
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN 81 İLE YENİ GENELGE! ÜLKE GENELİNDEKİ “STK” (SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ), ODALARIN, DERNEKLERİN, BİRLİKLERİN, KOOPERATİFLERİN ve ÜST KURULUŞLARININ DÜZENLEYECEKLERİ TÜM ETKİNLİKLER 1 ARALIK 2020 YE KADAR ERTELENDİ.
OTELLERDE HES KODU ARTIK ZORUNLU
OTELLERDE HES KODU ARTIK ZORUNLU ‘Konaklama Tesislerinde HES Kodu Zorunluluğu’ adlı genelge İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla yayınlandı. Gerekli şartları yerine getirmeyen konaklama tesisleri 10 gün süre ile faaliyetten men edilecek.
SAĞLIKLI BİREY SAĞLIKLI TURİZM.
SAĞLIKLI BİREY SAĞLIKLI TURİZM. .
THOMAS COOK İFLAS EDELİ BİR YIL OLDU: TATİLCİLER PARALARINI HALEN ALAMADI.
THOMAS COOK İFLAS EDELİ BİR YIL OLDU: TATİLCİLER PARALARINI HALEN ALAMADI. Tur operatörü Thomas Cook bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce iflas etmesine rağmen birçok müşteri seyahat masraflarının geri ödenmesini halen bekliyor.
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI GETOB TOPLANTISINDA.
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI GETOB TOPLANTISINDA. Mesleki bir STK olan GETOB Türkiye'de ilklere imza atıyor.
MASKE -MESAFE VE HİJYEN KURALLARINA UYALIM.
MASKE -MESAFE VE HİJYEN KURALLARINA UYALIM. Bu hem Vatandaşlık hem insanlık görevimizdir
KATAR ŞEYHİ’NİN MARMARİS’TEKİ 5 YILDIZLI OTELİ, KADERİNE TERK EDİLDİ.
KATAR ŞEYHİ’NİN MARMARİS’TEKİ 5 YILDIZLI OTELİ, KADERİNE TERK EDİLDİ. DHA/Ali Gündoğan/ Marmaris’te bulunan, Katar Kraliyet Ailesi üyesi (Emir) Şeyh Nasser Ahmed Ali A. Al Thani’ye ait 5 yıldızlı otel, istenildiği iddia edilen KDV hariç yıllık 1 milyon 200 bin dolar kira bedeli nedeniyle talipli çıkmayınca kaderine terk edildi. Marmaris’in dünyaca ünlü 11 kilometre mesafedeki turistik İçmeler Mahallesi’nde bulunan 189 odalı, denize sıfır 5 yıldızlı