Haberler
Bakan Ersoy: İstanbul’da konuştu.
Bakan Ersoy: İstanbul’da konuştu. *Pazar çeşitliliğine öncelik veriyoruz. *Tüm tesisler “Sürdürülebilir Turizm Sertifikalı” olacak.
BİLGİLER TAZELENİYOR.
BİLGİLER TAZELENİYOR. 2023 Turizm Sezonunun başlamasıyla birlikte nitelikli personel sayısını arttırmayı hedefleyen GETOB Yönetimi peş peşe açtığı kurslarla çalışanların eğitimlerden geçmesini sürdürüyor.
OTEL HAVUZLARI VE OTEL ÖNÜ SAHİLLER DAHA DA GÜVENLİ.
OTEL HAVUZLARI VE OTEL ÖNÜ SAHİLLER DAHA DA GÜVENLİ. Mesleki açıdan ihtiyaç duyulan konularda Eğitimlerini sürdüren Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği, üyeleriyle işbirliği içerisinde kurs açmaya devam ediyor.
VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI
VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI Yönetim kurulu başkanımız Mustafa DELİVELİ'nin değerli babası Getob'un kurucularından Duayen Turizmci değerli büyüğümüz sayın Murat DELİVELİ (1935) vefat ettiğini üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz.
VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI
VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI Calibre Tour Genel Müdürü (Eski Hotelbeds Ege Kontrat Müd.) Fatih AKSOY beyin değerli annesi Fadime Ahsen KIZILYAR’ın (1949) vefat ettiğini üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz.
MUĞLA’DA TURİST SAYISI % 66 ARTTI
MUĞLA’DA TURİST SAYISI % 66 ARTTI 2023 yılının Ocak-Nisan döneminde Muğla’ya gelen turist sayısı % 66 artarak 205 bini geçti. Şehir, 2022’de 124 bin turist ağırlamıştı.
VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI
VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI Marmaris’te faaliyet gösteren Üyemiz ELEGANCE OTEL sahibi ve işletmecisi Sayın Mehmet Gülay Beyefendinin vefatını üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz.
BUGÜN ANNELER GÜNÜ
BUGÜN ANNELER GÜNÜ Ana gibi Yar Olmaz.
İNGİLTERE’DEN SEYAHATLER %70 ARTTI
İNGİLTERE’DEN SEYAHATLER %70 ARTTI 2023 yılının Ocak-Mart döneminde, İngiltere’den Akdenize havayolu ile yapılan yurtdışı seyahat sayısı % 70 artış gösterdi. Türkiye % 54 artışla 5.sırada.
VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI
VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI Marmaris MİRAGE OTEL Sahibi ve İşletmecisi değerli büyüğümüz, sevilen insan Sayın Ali VARLIK beyefendinin vefatını üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz.
ANEX, 2023 SEZONUNUN İLK VERİLERİNİ AÇIKLADI.
ANEX, 2023 SEZONUNUN İLK VERİLERİNİ AÇIKLADI. Rusya’da 2023 tatil satışları sezonu iyi başladı. Anex Tour ilk aylarda rezervasyonlarda yüksek bir turist hareketliliği açıkladı.
KONAKLAMA VERGİSİNİ KİM ÖDEYECEK?
KONAKLAMA VERGİSİNİ KİM ÖDEYECEK? 1 Ocak 2023 itibariyle yürürlüğe girecek konaklama vergisi konusunda kafalar karışık.
TUI HIZLI TOPARLANMAYA RAĞMEN HÂLÂ ZARARDA
TUI HIZLI TOPARLANMAYA RAĞMEN HÂLÂ ZARARDA Avrupa seyahat endüstrisi pazarının en büyük grubu TUI pandemi öncesinde başlayıp salgın döneminde zirveye ulaşan mali sıkıntıdan çıkma yolunda hızla ilerlemesine ve 2022 yılını iyi bir sezon olarak yaşamasına rağmen hâlâ zararda.
GETOB” SİZLERLE DAHA GÜÇLÜ
GETOB” SİZLERLE DAHA GÜÇLÜ Bölgenin ve Sektörünün önde gelen Sivil Toplum Kuruluşu olan GETOB ailesi yeni katılımlarla daha da güçleniyor.
MUĞLA
MUĞLA'DA ORTA ÇAĞ KALESİNİN OLDUĞU BÖLGEDE 2 BİN 700 YILLIK KALINTILARA ULAŞILDI Muğla'nın Ula ilçesindeki "Sakin Kent" unvanına sahip Akyaka Mahallesi'ndeki Orta Çağ'dan kalma kale surlarının olduğu bölgede yürütülen kazı çalışmalarında 2 bin 700 yıllık kalıntılara ulaşıldı.
GETOB YOĞUN MESAİYE DEVAM EDİYOR.
GETOB YOĞUN MESAİYE DEVAM EDİYOR. Amaç Bölge Turizmini geliştirmek.
TURİZMDE KREDİLER ARTMAYA, TAKİPTEKİLER AZALMAYA DEVAM EDİYOR
TURİZMDE KREDİLER ARTMAYA, TAKİPTEKİLER AZALMAYA DEVAM EDİYOR Turizmde işlerin iyi gitmesi sektörün bankalardan aldığı krediyi geri ödemesine de yansıyor.
2023, 2022’DEN DAHA İYİ OLACAK
2023, 2022’DEN DAHA İYİ OLACAK Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, bir basın toplantısı düzenleyerek geride bırakmaya hazırlandığımız 2022 yılını değerlendirdi. 2022’nin iyi geçtiğini ancak 2023 yılından beklentilerinin yüksek olduğunu dile getiren Oktay, “2023, bu sezondan daha iyi olacak” dedi.
TUR OPERATÖRLERİ, PAKET SEYAHATİN GELECEĞİNİ TARTIŞIYOR.
TUR OPERATÖRLERİ, PAKET SEYAHATİN GELECEĞİNİ TARTIŞIYOR. Thomas Cook ve arkasından gelen iflaslar seyahat acentelerine güveni azaltırken pandemi döneminde seyahat acentelerine ilgi arttı. Her iki durum paket seyahat ile ilgili tartışmaları gündeme getirdi.
SURURİ ÇORABATIR: KONAKLAMA VERGİSİNİN ERTELENMESİ İÇİN BAŞVURUDA BULUNACAĞIZ
SURURİ ÇORABATIR: KONAKLAMA VERGİSİNİN ERTELENMESİ İÇİN BAŞVURUDA BULUNACAĞIZ 12.Resort Turizm Kongresine katılan TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır yün dünyayı etkisi altına alan ekonomik sıkıntılar nedeniyle turizm sektörünün de zor bir dönemden geçtiğini bu nedenle konaklama vergisini ertelemek için Cumhurbaşkanlığına talepte bulunacaklarını belirtti.
GETOB YÖNETİMİ TOPLANDI
GETOB YÖNETİMİ TOPLANDI GETOB Yönetim Kurulu EKİM 2022 ayı Yönetim Kurulu Toplantısını On-line olarak gerçekleştirdi.
TUI GROUP ZARARINI AZALTIYOR
TUI GROUP ZARARINI AZALTIYOR 2022’nin ilk mali çeyreğinde, TUI Group, turizm için önemli ölçüde iyileşmesi ve hükümet önlemlerinin daha da artması sayesinde, gezgin sayısını dört katına çıkarmayı, gelirini beş kat artırmayı ve kayıplarını Kayıplarını 402 milyon € azaltmayı başardı.
TÜRKİYE’DE OTEL YATAĞI SAYISI
TÜRKİYE’DE OTEL YATAĞI SAYISI Türkiye turizminin; İşletme Belgeli ve Belediye Belgeli otellerinde sahip olduğu yatak sayısı, 2022 yılı şubat ayında 1.697 bine ulaştı.
MARMARİS
MARMARİS'E İNGİLİZ PİYANGOSU DHA/ Muğla'nın Marmaris ilçesinde kısıtlamanın kalkmasıyla birlikte turizmcilerin merakla beklediği İngiliz turistler gelmeye başladı. Otellere yerleşen İngilizler, plaj ile otel havuz başlarında sıcak havanın keyfini çıkardı. Yaklaşık 95 bin nüfusa sahip ilçede Kasım'a kadar 100 bin İngiliz tatil yapacak.
22 GÜN 22 GECE Süren bir Kahramanlık Destanıdır "SAKARYA"
22 GÜN 22 GECE Süren bir Kahramanlık Destanıdır "SAKARYA" Milli mücadelenin en önemli dönüm noktalarından biridir”
MUĞLA İLİ HIFZISSIHHA MECLİSİ KURUL KARARI
MUĞLA İLİ HIFZISSIHHA MECLİSİ KURUL KARARI KARAR TARİHİ : 30/03/2021 - KARAR NO : 2021/11
İŞTEN ÇIKARTMA YASAĞI UZATILDI.
İŞTEN ÇIKARTMA YASAĞI UZATILDI. 4857 sayılı İş Kanunu'nda işçilerin iş akitlerinin feshedilmesinin önüne geçilmesine yönelik düzenlemeyi içeren geçici 10'uncu maddesinin birinci ve ikinci fıkralarında belirtilen 17 Mart 2021 tarihine uzatılmış olan Fesih Yasağı, Ücretsiz İzne Ayırabilme ile ilgili süre Cumhurbaşkanı'nın ekli 8 Mart 2021 tarih ve 3592 sayılı kararı ile 17 Mayıs 2021’e kadar 2 ay uzatılmıştır. İşte ayrıntılar;
MORDASHOV: “TUI SIKINTIYI AŞACAK, KREDİ SAĞLAYAN ALMAN DEVLETİNE TEŞEKKÜR EDERİM.
MORDASHOV: “TUI SIKINTIYI AŞACAK, KREDİ SAĞLAYAN ALMAN DEVLETİNE TEŞEKKÜR EDERİM. TUI’nin en büyük ortağı Rus işinsanı Aleksei Mordashov, sermaye artırımından sonra grubun durumunu değerlendirdi.
TURİZMCİLER BULUŞTU.
TURİZMCİLER BULUŞTU. Kariyer günleri kapsamında turizmciler, öğrenciler ve öğretmenler ile bir araya geldi. Buluşmada turizmin geleceği ve normalleşme sonrası yaşanacak problemler konuşuldu.
Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hesaplanan ve 2021 yılında geçerli olan bazı parasal büyüklükler
Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hesaplanan ve 2021 yılında geçerli olan bazı parasal büyüklükler 2020 yılı için belirlenen yeniden değerleme oranı (%9,11) kullanılmak suretiyle Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hesaplanan ve 2021 yılında geçerli olan bazı parasal büyüklükler aşağıdaki gibidir:
2325 SAYILI CUMHURBAŞKANI KARARINDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI.
2325 SAYILI CUMHURBAŞKANI KARARINDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI. “Kredi Garanti Kurumlarına Sağlanan Hazine Desteğine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar” , 30 Mart 2020 tarih ve 31084 sayılı Resmi Gazete’de 2325 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile yürürlüğe girerek, işletmelerin vergi dairesine ve Sosyal Güvenlik Kurumu’na vadesi geçmiş borcunun bulunmamasına ilişkin kriterlerin aranmaması koşulu, 31 Aralık 2020 tarihine kadar geçerliydi.
İLGİLİLERE ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME !!!
İLGİLİLERE ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME !!! İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 81 İl Valiliğine gönderdiği COVİD-19'un yeni varyantı konulu genelge ile İngiltere'de görülen ve birçok ülkeye süratle yayılan Corona virüsün mutasyonu ile ilgili alınması gereken tedbirleri yayınladı.
KONAKLAMA SEKTÖRÜNÜN GÜNCEL DURUMUNU ORTAYA KOYAN ANKET.
KONAKLAMA SEKTÖRÜNÜN GÜNCEL DURUMUNU ORTAYA KOYAN ANKET. Uluslararası Otelciler Derneği (INTHA) tarafından gerçekleştirilen “Turizmde Tespit ve Değerlendirme Anketi”nin sonuçları açıklandı.
KONAKLAMA TESİSLERİNDEKİ RESTAURANTLARA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME.
KONAKLAMA TESİSLERİNDEKİ RESTAURANTLARA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME. İçişleri Bakanlığı Konaklama Tesisi içerisindeki Restaurantların faaliyetlerine ilişkin açıklama paylaştı.
RUS MİLYARDER MORDASHOV, TUI
RUS MİLYARDER MORDASHOV, TUI'DEKİ HİSSELERİNİ YÜZDE 25’E ÇIKARDI TUI Rusya’nın ortağı ünlü işadamı Alexei Mordashov, TUI Travel'daki hisselerini yüzde 25,6’ya çıkardı. Yeni alımla birlikte Mordashov, şirket içindeki nüfuzunu da artırmış oldu.
MEKANIN CENNET OLSUN.
MEKANIN CENNET OLSUN. Sektörümüzün bilinen ve sevilen simalarından "Poseidon Tour" İlhan Öztürk kardeşimizin hakkın rahmetine kavuştuğunu üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz.
ÖRNEK YAZILAR HAZIR .
ÖRNEK YAZILAR HAZIR . İçişleri Bakanlığının genelgesiyle 20.11 2020 tarihinde başlayan Sokağa Çıkma Kısıtlamasıyla ilgili muaf olması istenen personeller için GETOB üyelerine örnek yazılar hazırlandı.
SCHAUİNSLAND REİSEN KORONA KRİZİNİ NASIL ATLATACAK?
SCHAUİNSLAND REİSEN KORONA KRİZİNİ NASIL ATLATACAK? Alman tur operatörü Schauinsland Reisen'in CEO'su Gerald Kassner, korona kriziyle başa çıkmak için nasıl bir yol izleyeceklerini açıkladı.
TUI YUNAN OTELCİLERE ‘BEKLEYİN’ DEDİ, SEKTÖR AYAĞA KALKTI.
TUI YUNAN OTELCİLERE ‘BEKLEYİN’ DEDİ, SEKTÖR AYAĞA KALKTI. TurizmGüncel/ Ödeme planındaki aksama nedeniyle tur operatörü TUI ile Yunan otelciler arasında anlaşmazlık yaşandığı belirtiliyor.
JET2 BRİSTOL
JET2 BRİSTOL'DEN 33 NOKTAYA UÇACAK, BUNLARDAN 3'Ü TÜRKİYE'DE İngiltere'nin ikinci büyük tur operatörü Jet2, Bristol Havalimanı'nı 10'uncu merkezi olarak belirledi. Şirket, 2021 sezonunda bu havalimanında 33 destinasyona operasyon yapacak.
'AŞI BULUNURSA TÜRK TURİZMİ MÜTHİŞ BİR GELİŞİM İLE KARŞILAŞACAK' Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, "Aşı bulunursa Türk turizmi müthiş bir gelişim ile karşılaşacak. Biz hiç olmadığı kadar hazırız. Aşının bulunma ihtimali bile işlerimize olumlu katkı sağladı." dedi.
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN! Cumhuriyet'in kuruluşunun 97. yılını kutlayacağımız 29 Ekim'e sayılı günler kala;
UÇAKLARDA KORONA BULAŞMA RİSKİ 27 MİLYONDA 1”
UÇAKLARDA KORONA BULAŞMA RİSKİ 27 MİLYONDA 1” Uçak yolculuğunda koronavirüsün bulaşma olasılığı ile ilgili tartımalar devam ederken salgın sırasında gerçekleşen 1.2 milyar yolcu üzerinden yapılan araştırmadan ilginç sonuç çıktı.
FTI: Türkiye’ye 60 bin kişi gönderdik.
FTI: Türkiye’ye 60 bin kişi gönderdik. Alman tur operatörlerinden FTI, 2020 yaz dönemi ile ilgili Türkiye satışlarına ilişkin verilerini açıkladı.
HATIRLATMA !!!
HATIRLATMA !!! SIFIR ATIK UYGULAMASI'na kademeli geçiş tarihi yaklaşıyor.
GENELGE DEĞİŞİKLİĞİ BAKAN ERSOY İMZASIYLA YAYINLANDI.
GENELGE DEĞİŞİKLİĞİ BAKAN ERSOY İMZASIYLA YAYINLANDI. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan "2020/6 Sıra Sayılı Konaklama Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgesi Değişiklik yaptı.
TUI
TUI'NİN A TAKIMINDA ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİKLER Dünyanın en büyük seyahat grubu TUI'nin yönetim yapısı 1 Ocak 2021 itibariyle değişiyor. Grup içinde pek çok rol değişirken, bazı isimler de şirketle yollarını ayırıyor.
İNGİLTERE’DEN TÜRKİYE İÇİN ŞOK KARAR!
İNGİLTERE’DEN TÜRKİYE İÇİN ŞOK KARAR! İngiltere, Türkiye ve Polonya’dan gelen yolculara 14 günlük karantina şartı getirdi.
MERVE & EYÜP
MERVE & EYÜP'e MUTLULUKLAR DİLİYORUZ. GETOB İkinci gelinini verdi.
TURİZMDE KAYIP: İSPANYA 99, ALMANYA 38, YUNANİSTAN 12 MİLYAR AVRO, İNGİLTERE’DE 22 MİLYAR POUND, TÜRKİYE ?
TURİZMDE KAYIP: İSPANYA 99, ALMANYA 38, YUNANİSTAN 12 MİLYAR AVRO, İNGİLTERE’DE 22 MİLYAR POUND, TÜRKİYE ? Koronavirüs salgınından en büyük darbeyi yiyen turizm sektörünün dünya çapında ve tek tek ülkelerde uğradığı kayıp miktarı rakamlarla çıkmaya başladı.
WRC DÜNYA RALLİ ŞAMPİYONASININ MARMARİS AYAĞI BİRİNCİSİ GALLER’den  ELFYN EVANS.
WRC DÜNYA RALLİ ŞAMPİYONASININ MARMARİS AYAĞI BİRİNCİSİ GALLER’den  ELFYN EVANS. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen 2020 FIA Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) 5. yarışı Türkiye Rallisi, 19 ülkeden 130 sporcu ve 65 otomobilin katılımıyla 18-20 Eylül tarihlerinde Marmaris’te düzenlendi. 15 ülkeden toplam 105 yerli ve yabancı medya mensubu tarafından takip edilen yarışı, 31 yaşındaki Gallerli Elfyn Evans-Scott Martin ekibi kazandı. Toyota Gazoo WRT takımı adına yarışan Red Bull sporcusu Evans, kariyerinin üçüncü Dünya Ralli Şampiyonası zaferini elde etti.
SAĞLIKLI BİREY, SAĞLIKLI TURİZM.
SAĞLIKLI BİREY, SAĞLIKLI TURİZM. Her yörenin her bölgenin kendine özgü lokomotif sektörü vardır ve bu sektörün ivmesiyle iş hayatı şekillenir, yaşam tarzı farklılaşır, ortamlar değişir, gelişir, alışkanlıklar oluşur, çarklar adeta bu sektörün etrafında dönmeye başlar.
“KAR DAĞITIMINA GETİRİLEN SINIRLAMA” 3 AY UZATILDI.
“KAR DAĞITIMINA GETİRİLEN SINIRLAMA” 3 AY UZATILDI. 18 Eylül 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanı kararı ile, Türk Ticaret Kanunu ‘na 7244 sayılı Kanun ile eklenen “Kar Dağıtımına getirilen sınırlama” ile ilgili Geçici 13. maddedeki 30.09.2020 tarihi 3 ay uzatılmıştır.
SAĞLIKLI TURİZM SERTİFİKASI ALAN TESİS SAYIMIZ 155 OLDU.
SAĞLIKLI TURİZM SERTİFİKASI ALAN TESİS SAYIMIZ 155 OLDU. GETOB Sorumluluk alanı içerisinde kalan bölgede an itibariyle Sağlıklı Turizm Sertifikası alan Konaklama tesisi sayısı toplamda 155 oldu.
DEV ORGANİZASYON İÇİN GERİ SAYIM
DEV ORGANİZASYON İÇİN GERİ SAYIM Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Himayelerine alınan, 2020 FIA Dünya Ralli Şampiyonası 5. yarışı Türkiye Rallisi, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından 19 ülkeden 130 sporcu ve 65 otomobilin katılımıyla 18-20 Eylül tarihleri arasında düzenleniyor.
DATÇA
DATÇA'DA GÖNÜLLÜLER CADDE VE SOKAKLARI TEMİZLEDİ MUĞLA'nın Datça ilçesinde bir araya gelen bir grup çevre gönüllüsü cadde ve sokakları temizledi.
ON-LİNE SEMİNERE DAVET
ON-LİNE SEMİNERE DAVET Üst Birliğimiz TÜROFED ile TOBB başkanlığı işbirliğinde 15 Eylül 2020 tarihinde On-line Seminer düzenleniyor.
LÜTFEN SABIR LÜTFEN DİKKAT !!!
LÜTFEN SABIR LÜTFEN DİKKAT !!! Ülke olarak Covid-19 Pandemisi için gerçekten çok iyi mücadele verdik. Turizmde de salgınla mücadeleyi iyi yönetiyoruz.
Türofed Genel Kurulu Yapıldı
Türofed Genel Kurulu Yapıldı Türkiye konaklama sektörünün en önemli çatı örgütü Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), 6. Olağan Genel Kurulu Antalya’daki Trendy Hotels Lara’da yapıldı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin...
Tanıtım Bütçesi 190 Milyon Dolara..
Tanıtım Bütçesi 190 Milyon Dolara.. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, 2020’de yapılacak tanıtım çalışmaları hakkında bilgi verirken tanıtım bütçesinin 190 milyon dolara çıkacağını söyledi… Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, turizmde 2020 yol haritasını anlattı...
TT Warsaw 2019 Başladı
TT Warsaw 2019 Başladı Bu yıl 27.si yapılan TT Warsaw 2019 Uluslararası Seyahat Fuarı bugün açıldı. 21 – 23 Kasım 2019 tarihleri arasında Polonya’nın başkenti Varşova’da gerçekleşecek olan Turizm Fuarına 50 Ülkeden 136 Tur Operatörü ve 450 katılımcının yer aldığı öğrenildi.Yaklaşık 20.000 kişinin ziyaret etmesi beklenen... Fuarda, Kültür ve Turizm...
Havuz Suyu Operatörlüğü Kursu
Havuz Suyu Operatörlüğü Kursu Türkiye konaklama sektörünün en önemli çatı örgütü Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), 6. Olağan Genel Kurulu Antalya’daki Trendy Hotels Lara’da yapıldı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in de katıldığı Genel Kurul, saygı duruşu ve İstiklal...
2020 de Turizm İle İlgili Neler Var
2020 de Turizm İle İlgili Neler Var Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, 2020’de yapılacak tanıtım çalışmaları hakkında bilgi verirken tanıtım bütçesinin 190 milyon dolara çıkacağını söyledi… Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, turizmde 2020 yol haritasını anlattı...
Tusiad’ dan Konaklama Vergisine...
Tusiad’ dan Konaklama Vergisine... Türk Sanayici ve İş Adamları Derneği, hükumetin getireceği yeni vergilerle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, yeni vergilerin ekonomiye ağır yükler getireceği ifade edildi.Türk Sanayici ve İş Adamları Derneği, hükumetin getireceği yeni vergilerle ilgili açıklama yaptı...
İŞTEN ÇIKARTMA YASAĞI UZATILDI.
İŞTEN ÇIKARTMA YASAĞI UZATILDI. 4857 sayılı İş Kanunu'nda işçilerin iş akitlerinin feshedilmesinin önüne geçilmesine yönelik düzenlemeyi içeren geçici 10'uncu maddesinin birinci ve ikinci fıkralarında belirtilen 17 Mart 2021 tarihine uzatılmış olan Fesih Yasağı, Ücretsiz İzne Ayırabilme ile ilgili süre Cumhurbaşkanı'nın ekli 8 Mart 2021 tarih ve 3592 sayılı kararı ile 17 Mayıs 2021’e kadar 2 ay uzatılmıştır.