Geri

TAPDK Belge Yenileme Süresi Uzatıldı.

Sayın Üyelerimizin ve İlgililerin dikkatine,
 
T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’nca tütün mamulleri ve alkollü içki satan iş yerlerinin 31 Ağustos 2021 tarihine kadar uzatılmıştır.
İlgili Bakanlığı’nın internet sitesinde yapılan açıklama’da;
Koronavirüs pandemisi nedeniyle ticari hayatlarına olağan şekilde devam edemeyen veya işyerlerini açamayan, bunun yanında genellikle turistik yerlerde bulunan afet bölgelerinde faaliyet gösteren belge sahibi vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi adına; 2021 yılı süre uzatım işlemleri Bakanlık Makamı'nın olurları ile tekrar başlatılarak, son gün 31/08/2021 olarak yeniden belirlenmiştir.
 
2021 yılı süre uzatım işlemini gerçekleştiremeyen belge sahibi vatandaşlarımızın belge bedeli yatırmak dışında Bakanlığımız il veya ilçe müdürlüklerine başvurmasına, müdürlüklerde herhangi bir ek işlem yapılmasına gerek bulunmamaktadır.
 
Süre uzatım işlemi ödemeleri, Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden Ödemeler > Diğer ödemeler > Diğer kurumlar > Tob-Tütün Ve Alkol D.Bşk. (M.Tapdk) Online Yeni Satış Belgesi Ve Süre Uzatım işlemi seçeneği ile ulaşılan sayfadan "Referans No" belirtilerek yapılabilmektedir. "Referans No" alanına belge sahibi kişilerce "Sicil Numarası" girilmelidir. Denilmektedir.
TAPDK Belge Yenileme Süresi Uzatıldı.