Geri

İNGİLTERE KARANTİNA SÜRESİNİ DÜŞÜRÜYOR

İngiltere, yeni korona testi programıyla seyahatçilere uyguladığı karantina süresini 5 güne düşürüyor.
İngiltere'nin yeni başlattığı ''test yap ve gönder'' programı çerçevesinde yolculara uygulanan karantina süresi 14 günden 5 güne düşürülüyor.
 
Testler 150 pound olacak
Buna göre, 'yüksek riskli' ülkelerden gelen yolcular 5'inci günde yapılacak korona testinin negatif çıkması durumunda karantinadan kurtulacak. İlk etapta 150 pound olacağı belirtilen testlerin 1 saat içinde verileceği ve bu şekilde ulusal sağlık üzerindeki yükün de hafifleyeceği ifade ediliyor. Testlere talep arttıkça fiyatların da düşeceği kaydedildi.
Uygulamanın aralık ayının ortasına kadar başlaması planlanıyor. Konuyla ilgili açıklamanın bugün İngiltere Dışişleri Bakanı Grant Shapps tarafından yapılacağı öğrenildi.
 
Kruvaziyer turlarına yeşil ışık
İngiliz parlamentosundaki milletvekillerden oluşan ''Küresel Seyahat Çalışma Grubu''nun kruvaziyer seyahatlerinin yeniden başlamasına izin verecek bir düzenleme üzerinde anlaşmaya da hazır olduğu öğrenildi. Buna göre, kruvaziyer hatlarında sıkı sağlık ve güvenlik tedbirlerinin alınması şartıyla ocak sonundan itibaren gemi seyahatlerine izin verileceği bildiridi. (kaynak:turizmguncel)
İNGİLTERE KARANTİNA SÜRESİNİ DÜŞÜRÜYOR