Geri

TURİZME DESTEK PAKETİ UYGULAMASINA BAŞLANIYOR.

Hazine ve Maliye Bakanlığı garantisi ve Kredi Garanti Fonu kefaleti ile bankalar tarafından 10 milyar TL kredi sağlanacak. Krediler, 1 Kasım 2021 tarihini aşmamak kaydıyla, azami 12 ay ödemesiz dönem olmak üzere 48 ay vadeli olacak.
Faiz oranı, sabit faizli krediler için azami yüzde 14,5, değişken faizli krediler için TLREF + 250 baz puan olarak belirlendi. Yararlanıcı başına kefalet üst limiti 32 milyon TL ve kredi üst limiti 40 milyon TL olacak. Kredi ve kefalet limitleri ciro aralıklarına belirlendi.
 
TURİZM DESTEK PAKETİ KULLANDIRACAK BANKALAR:
Akbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Denizbank, Garanti BBVA, Halkbank, İş Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, QNB Finansbank, TEB, Türkiye Finans Katılım Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Ziraat Bankası.
 
Türkiye Bankalar Birliği tarafından yayımlanan "Turizm Destek Paketi Uygulaması"na ilişkin bilgilendirme aşağıda bilgilerinize sunulmakta olup uygulama esaslarına ilişkin detaylı bilgilere Kredi Garanti Fonu'nun www.kgf.com.tr adresli internet sitesinden ulaşabilirsiniz.
 
 
TURİZME DESTEK PAKETİ UYGULAMASINA BAŞLANIYOR. TURİZME DESTEK PAKETİ UYGULAMASINA BAŞLANIYOR.