Geri

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN 81 İLE YENİ GENELGE!

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Koronavirüs Tedbirleri” konulu ek genelge göndererek 02 Eylül 2020 yani bugünden itibaren Sivil Toplum Kuruluşları, Kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile üst kuruluşları, Odalar, Dernekler, Birlikler ve Kooperatifler tarafından düzenlenecek olan (Toplantı, Seminer, Konferans, Sergi, Konser, Tiyatro vb. gibi) etkinlikler, 01 Aralık 2020 tarihine kadar ertelendiğini bildirdi.
Sağlık Bakanlığı’nın ve Koronavirüs Bilim Kurulu’nun önerileri ile, koranavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirildiği hatırlatıldı.
Buna göre; 01.12.2020 tarihine kadar “STK” Sivil Toplum Kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları, Dernekler, Odalar, Birlikler ve Kooperatifler tarafından düzenlenecek olan etkinlikler ertelenmiş oldu.
Vali ve Kaymakamlarda yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27’nci ve 72’nci maddeleri uyarınca İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları toplayarak bu yönde kararlar alacakları edinilen bilgiler arasında.
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN 81 İLE YENİ GENELGE!