Geri

TUI'NİN A TAKIMINDA ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİKLER

Seyahat devi TUI, yönetim yapısında köklü değişikliğe gidiyor. Sebastian Ebel grubun yeni Finans Direktörü olurken, bu görevde bulunan Birgit Conix ise yıl sonunda şirketle yollarını ayırıyor.

Peter Krüger ise şirketin havayolları, kruvaziyer işletmesi, ortak otel girişimleri ve M&A Yönetim Kurulu'nda sorumluluk üstleniyor. Grubun Pazarlama Müdürü Erik Friemuth'un görev tanımı ise ''TUI Hotels & Resorts markaları ve Satış ve Müşteri Operasyonları için Grup sorumluluğu'' olarak genişletiliyor.

David Schelp, TUI Musement'in CEO'su olarak görev yapmaya başlıyor. 2002 yılında gruba dahil olan Schelp, şirketin dijitalleşme stratejisinde kilit rol oynayacak.

1 Ocak 2021 itibariyle gurun yürütme komitesi CEO Fritz Joussen liderliğinde şu isimlerden oluşacak:

Sebastian Ebel, Peter Krüger, Erik Friemuth and David Schelp, David Burling, Dr. Elke Eller, Frank Rosenberger, Elie Bruyninckx,  Thomas Ellerbeck,  Dr. Hilka Schneider.

Joussen: Pandemiden sonra çok şey değişecek

Şirketteki yeni yapılanmaya ilişkin açıklama yapan CEO Fritz Joussen, ''Turizm sektörü benzeri görülmemil bir krizin içinde olmaya devam ediyor. Pandemiden sonra çok değişecek. TUI'nin mevcut yeni yapısıyla, pandemiden sonra iyi bir başlangıç yapmak için şimdiden mümkün olan en iyi konumdayız.'' dedi. (Kaynak:TurizmGüncel)

TUI