Geri

SAĞLIKLI BİREY, SAĞLIKLI TURİZM.

Bölgemizin lokomotif sektörü de TURİZM’dir. Döviz girdisi sağlaması, İstihdam yaratması ve birçok iş koluna destek olarak Ekonomiye sağladığı katkı, ülkemiz tanıtımına artı değer koyması turizm sektörünü ön plana çıkartmaktadır.
 
Ama “Herşeyin Başı Sağlık” diyorsak şu an çağın illeti olarak nitelendirilen ve tüm insanlığı tehdit eden COVİD-19 Pandemisini asla göz ardı edemeyiz.
 
Ailemize ve yaşadığımız topluma karşı sorumluluklarımız var. Covid-19 ’a karşı alınacak basit önlemler hepimizi koruyabilecektir.
Maskenizi takmadığınız ve İnsanlarla aranızda bulunması gereken fiziksel mesafeyi korunmadığınız takdirde, öksürme, hapşırma ve konuşma sırasında hasta kişiden yayılan solunum damlacıklarındaki Corona virüsünün bir şekilde ağzınıza, burnunuza veya gözlerinize girmesinin sizi de hasta edeceği unutulmamalıdır.
 
GETOB olarak bölgemizde yaşayan herkesi, başta kendi sağlığımız için, sevdiklerimiz için, Sürdürülebilir Turizm için, sağlıklı bir gelecek için salgın kapsamında alınan tedbir ve kurallara uymaya, uymayanları uyarmaya çağırıyoruz.
 
Ülke olarak Covid-19 Pandemisi için gerçekten çok iyi mücadele veriliyor. Sağlık çalışanlarımız fedakârca görev yapıyor.
Kendimizin ve ailemizin sağlığını ve varlığını düşünüyorsak Lütfen Maske takalım, Mesafe ve Hijyen Kurallarına titizlikle uyalım. Maskesiz dışarıya çıkmayalım. Çıkılmaması için çevremizdekileri uyaralım.
 
Bu konuda“Görevimiz ve sorumluluğumuz çok büyük, bu farkındalıkla hareket edelim” Pandemi ile mücadelede Ülke olarak kararlılığımızı tüm dünyaya göstermenin tam zamanı ve geleceğimizi kurguluyorsak dikkat edilmeli ve verilen bunca emek boşa gitmemeli. Ö.Cahit Sarıbey
 
 
 
 
SAĞLIKLI BİREY, SAĞLIKLI TURİZM.